Ráda píšu o akcích u nás v agentuře, a proto nemůžu zapomenout  ani na další z našich legendárních teambuildingů.

U nás v agentuře jsou teambuildingy aktivitou, která má jednu z největších návratností. Má totiž velmi pozitivní dopad na spolupráci a motivaci lidí v týmu. Také se tam vždy vymyslí spousta nových nápadů. Máme už takovou svoji osvědčenou strategii, abychom si to pořádně užili, ale také získali z akce maximum. A jaká ta strategie je?

teambuilding-stario-1

Forma teambuildingu

Nesázíme na aktivity typu motokáry, tyto aktivity máme sem tam jen tak po práci. Pokud mluvíme o teambuildingu, tak se jedná o výjezd pryč z kanceláře. Vždy vybereme nějakou vilu s internetem, hezkým prostředím a sbalíme se na tři dny tam. Jednou za kvartál tak od čtvrtku do soboty trávíme čas jen spolu. Není to žádné poflakování, ale čtvrtek a pátek normálně pracujeme (proto nutnost internetu) a v sobotu máme volno už jen na zábavu.

teambuilding-stario-2

Bez práce nejsou koláče

Jak již bylo řečeno, ve čtvrtek a v pátek pracujeme spolu. Často je to ve znamení také týmových brainstormingů nad tím, jak projekty zlepšit. Nezasahuje nám do toho spousta schůzek či kancelářský shon.
A pokud mluvíme o koláčích, tak oběd si připravujeme sami. Na začátku se náhodně rozdělíme do týmů a nakoupíme dle nákupního seznamu. Postupně bereme služby a vaříme pro ostatní. Čili budování týmového ducha provází celý náš výjezd. A je to tak nějak přirozeně.

teambuilding-stario-3

Říkáme si to, na co obvykle čas nezbývá

Každý náš teambuilding provází to, že spolu hodně mluvíme. Zhodnocuje se uplynulý kvartál, je prostor na otázky a každý se může pochlubit svým úspěchem. Vždy je to malinko jinak. Tentokrát jsme si každý připravili odpovědi na otázky typu:
1. Co se mi nejvíce povedlo?
2. Co ještě umím mimo mou pracovní náplň a mohlo by to pomoci agentuře?
3. Jak můžu ze své pozice pomoci získat klienty?
Odhalilo se nám spousta skrytých supervlastností našich kolegů. A to mě baví!

Inovace se rodí v týmu

Teambuilding mimo kancelář je skvělý na čerstvé myšlenky, které přinesou nějaké inovace. Proto se každý výjezd nad tím zamýšlíme. Tentokrát jsme zapojili všechny lidi z týmu a rozdělili je do několika skupin. Jejich úkolem bylo vymyslet projekt s omezeným budgetem a jasným zadáním. Každému týmu byl k ruce jejich mentor a měli na to pěknou hodinku.
Nebylo to vůbec lehké vymýšlet nový byznysový model za tak krátkou dobu a v době, kdy to nečekáte. Nejen, že vzniklo několik zajímavých nápadů, ale šlo vidět i jednotlivé členy týmu, jak se k danému úkoly postavili. To mi dalo strašně moc.

teambuilding-stario-4

Teambuildingové hry a volná zábava

Nakonec nesměla chybět jedna teambuildingová hra a volná zábava. Hra „Špagetová věž“ tentokrát měla následující zadání:
– balíček špaget, mashmallow, izolepa, provázek
– postavte co nejvyšší věž v časovém limitu 20 minut

teambuilding-stario-5 teambuilding-stario-6

teambuilding-hra teambuilding-hra-věže

Dva týmy se zhostili skoro inženýrské práce a měli velmi stabilní věž. Celou dobu jeden tým stavěl jen základnu a vše vypadalo dost nesofistikovaně a tragicky. K mému překvapení po oznámení posledních 2 minut právě z této věže vyrostla dlouhá tyčka, která se sice klátila, ale dosáhla nejvyšší možné výšky. To byla hezká analogie na projekty, které děláme. Nemusíme vždy stavět novou Eiffel Tower po dlouhou dobu a pak ji slavnostně odhalit. Naopak stačí dosáhnout kýženého cíle rychle a postupně projekt zpevňovat tak, aby z něj Eiffel Tower byla a my si byli jistí, že bude fungovat. Jak vypadaly další hry, které jsme hráli si můžete přečíst na blogu Stario.

Jak teambuilding trávíte u vás ve firmě?

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *