Hodně firem teď řeší nedostatek lidí. Takový je momentální trh práce a s tím nic neuděláte. Pár věcí se udělat dá, abyste byli pro kandidáty zajímavější, hlavně pro ty mladé. Chci s vámi sdílet zkušenost z naší agentury.

Ano, máme to jako agentura lehčí. Jsme menší firma, která si může dovolit uvolněnou atmosféru a to mladé lidi láká více než jen kilometrový seznam benefitů. Můžeme to také jednoduše vyslat do světa přes sociální sítě, kde tráví nejen mladí lidé několik hodin denně. Ale to můžete hravě udělat i vy.

digitální hr

 

V agentuře máme community managerku, která se o naše sociální sítě pečlivě stará a přináší to ovoce. Téměř každý přijatý člověk do týmu věnoval poměrně hodně času tomu, aby si prošel:

  • všechny naše sociální sítě,
  • fotky a zjistil z nich jaké máme kanceláře,
  • profily mě a společníka Michala Hardyna, protože kdo je bude vést kandidáty hodně zajímá.

I z toho důvodu máme na HR kampaně založen profil na VimVic, kde ukazujeme naši kulturu, fotografie z kanceláří a teambuildingů. Tím dáváme kandidátům jistotu, že pokud jim jsou fotografie sympatické, tak hezky zapadnou i do týmu. V práci každý tráví půlku svého dne a nechce se přece cítit špatně.

Mnoho firem už pro své lidi pořádá teambuildingy, mají v kanceláři zdarma vychlazené nápoje a kdoví jaké další vychytávky. Ale kdo to vysílá do světa? Málokdo. A pokud ano, nejde většinou o předem promyšlenou a na papír hozenou strategii, aby se později ověřilo, zda funguje.

My v agentuře vždy poctivě sbíráme fotografie z akcí, které vysíláme do světa pomocí sociálních sítí a také používáme dané fotky na placené kampaně na sociálních sítích. Ty se snažíme dělat kreativně tak, aby nezapadly v záplavě náborových kampaní a aby odrážely také naši kulturu či ukázaly kreativitu.

Report z poslední akce u nás

Abych vám dala nahlédnou trochu do naší uvolněné atmosféry.

Teambuildingy a akce pořádáme podle toho, jaké jsme ve firmě nátury. A protože jsme všichni milovnící počítačových her, tak jsme si minulý týden ve čtvrtek v agentuře poprvé uspořádali společnou LAN párty ještě s týmy z VímVíc.cz a Tipli. V plánu bylo paření her do nočních hodin. Jedinou podmínkou byla schopnost pracovat druhý den – všichni splnili a ráno už seděli nad počítači! 

LAN-party

Zábava začala už při nakupování občerstvení na akci. V hlavní roli byly energeťáky Big Shock, které jsou na takové akci nutností. Nesmělo chybět ani pivo a občerstvení na doplňování energie.

parime-NHL

Na začátku jsme si řekli instrukce pro ty méně zkušené hráče. Hráli jsme hry v multiplayeru – World of Tanks, Worms, League of Legends, došlo i na NHL. Další variantou byl stolní fotbálek, který byl alternativou pro menší pařmeny.

stario-LAN-party

 

Jakou kulturu máte ve firmě vy a jak se vám daří nabírat zaměstnance? Budu ráda, když napíšete.

 

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *